Ostatni dzień procesu Breivika

Anders Behring Breivik
Anders Behring Breivik www.wp.pl
Rozpoczął się ostatni dzień procesu Andersa Behringa Breivika, który jest oskarżany o przeprowadzenie zamachów terrorystycznych, w których zginęło 77 osób. W słowie końcowym mężczyzna ma ustosunkować się do aktu oskarżenia.

Anders Behring Breivik po raz ostatni staje przed sądem. Obrońcy norweskiego ekstremisty oświadczyli w czasie mowy końcowej, że ich klient w momencie dokonywania zbrodni był poczytalny.Do tej pory opinie biegłych psychiatrów i psychologów bywały niejasne i sprzeczne. Sam oskarżony zapowiedział, że w razie uznania go za niepoczytalnego wniesie apelację i że byłby to wyrok gorszy od śmierci.

Później Breivik ustosunkuje się do aktu oskarżenia - będzie miał na to godzinę.
 
Anders Behring Breivik w lipcy ubiegłego roku dokonał serii zamachów w Oslo i na wyspie Utoya, gdzie odbywał się obóz lewicowej młodzieżówki. Łącznie z jego winy zginęło 77 osób.
 
Breivik tłumaczył swoje postępowanie tym, że chciał zapobiec wielokulturowości i muzułmańskiej inwazji w Europie. W czasie trwającego 10 tygodni procesu przyznał się do wszystkich zarzutów, jednak twierdząc cały czas, że jest niewinny.
 
Wyrok prawdopodobnie zapadnie w lipcu lub w sierpniu.

Czytaj więcej o sprawie Breivika
Trwa ładowanie komentarzy...