O autorze
Nigdy nie marzyłam o pracy w mediach, ale tak jakoś wyszło i już czwarty rok śledzę krajowe i zagraniczne newsy. Z konieczności – na każdy temat, z wyboru – te, które najbardziej burzą krew i podnoszą ciśnienie. Jeszcze na studiach psychologicznych w Łodzi marzyła mi się praca w „kryminale”, ale polska rzeczywistość policyjna pozbawiła mnie złudzeń. Teraz prowadzę własne mini-śledztwa i rozdrapuję sprawy, którymi nikomu innemu nie chce się brudzić rąk

Ostatni dzień procesu Breivika

Anders Behring Breivik
Anders Behring Breivik www.wp.pl
Rozpoczął się ostatni dzień procesu Andersa Behringa Breivika, który jest oskarżany o przeprowadzenie zamachów terrorystycznych, w których zginęło 77 osób. W słowie końcowym mężczyzna ma ustosunkować się do aktu oskarżenia.

Anders Behring Breivik po raz ostatni staje przed sądem. Obrońcy norweskiego ekstremisty oświadczyli w czasie mowy końcowej, że ich klient w momencie dokonywania zbrodni był poczytalny.

Do tej pory opinie biegłych psychiatrów i psychologów bywały niejasne i sprzeczne. Sam oskarżony zapowiedział, że w razie uznania go za niepoczytalnego wniesie apelację i że byłby to wyrok gorszy od śmierci.

Później Breivik ustosunkuje się do aktu oskarżenia - będzie miał na to godzinę.
 
Anders Behring Breivik w lipcy ubiegłego roku dokonał serii zamachów w Oslo i na wyspie Utoya, gdzie odbywał się obóz lewicowej młodzieżówki. Łącznie z jego winy zginęło 77 osób.
 
Breivik tłumaczył swoje postępowanie tym, że chciał zapobiec wielokulturowości i muzułmańskiej inwazji w Europie. W czasie trwającego 10 tygodni procesu przyznał się do wszystkich zarzutów, jednak twierdząc cały czas, że jest niewinny.
 
Wyrok prawdopodobnie zapadnie w lipcu lub w sierpniu.

Czytaj więcej o sprawie Breivika
Trwa ładowanie komentarzy...