O autorze
Nigdy nie marzyłam o pracy w mediach, ale tak jakoś wyszło i już czwarty rok śledzę krajowe i zagraniczne newsy. Z konieczności – na każdy temat, z wyboru – te, które najbardziej burzą krew i podnoszą ciśnienie. Jeszcze na studiach psychologicznych w Łodzi marzyła mi się praca w „kryminale”, ale polska rzeczywistość policyjna pozbawiła mnie złudzeń. Teraz prowadzę własne mini-śledztwa i rozdrapuję sprawy, którymi nikomu innemu nie chce się brudzić rąk

Niewyjaśniona śmierć w radiowozie!

Chavis Carter www.cbsnews.com
Tajemnicza sprawa z amerykańskiego stanu Arkansas. Dwa tygodnie temu czarnoskóry mężczyzna zginął na tylnym siedzeniu radiowozu. Wiadomo, że zmarł od strzału w głowę, nie wiadomo jednak jak do tego doszło i kto użył broni. Policja ujawniła nagranie video z feralnego wieczora.

Policja z Arkansas twierdzi, że 21-letni Chavis Carter zastrzelił się sam. Jednak zanim trafił do radiowozu, został dwukrotnie dokładnie przeszukany. Nie bardzo więc wiadomo gdzie miałby mieć broń. Poza tym, w momencie umieszczania go w samochodzie patrolowym policji. Carter był skuty kajdankami, co także uniemożliwiłoby mu operowanie bronią.
 
Problemem w tej sprawie jest także motyw - nie bardzo wiadomo dlaczego policja miałaby strzelać do mężczyzny. Nie było też szczególnego powodu aby sam się zastrzelił. W samochodzie Cartera znaleziono marihuanę wartą zaledwie 10 dolarów. Ponadto jego rodzina twierdzi, że Chavis Carter nie był typem samobójcy, ale szczęśliwym młodym człowiekiem.
 
Policja ujawniła nagranie z zatrzymania mężczyzny, jednak jest ono mało wartościowe, ponieważ kończy się zanim padają strzały. Wcześniej funkcjonariusze udostępnili film pokazujący rekonstrukcję zdarzeń i mający na celu udowodnienie, że człowiek skrępowany kajdankami jest zdolny użyć broni w celu popełnienia samobójstwa.

Sprawę nadzoruje obecnie FBI.
Trwa ładowanie komentarzy...